Ve stylu domácího povaleče

Jednou za čas touží každý po tom, mít chvilku jen pro sebe a nečinně se válet a flákat. Nutno říct, že jsou dny, kdy je to víc než jen potřeba, ale pokud se flákání stane vašim životním stylem, už vám zvoní na poplach.
muž před tv

Lenost jako základ problému

Nejsou všichni lidi tak akční, že si nemůžou ani na chvíli sednout, jinak by se zbláznili. Najdou se i nadšenci, kteří fandí nicnedělání, a to dokonce do takové míry, že se z jejich koníčku stal styl života. I lenost lze vyléčit, ale myslete na to, že je to pouze na vaší iniciativě.
Čím to, že se z vás stal povaleč? Možná je to právě díky práci, která vás vyčerpává a z pohodlí domova už nemáte chuť, pustit se do ničeho – do slova a do písmene. Taktéž za tím může být i samota, kdy jste momentálně „single“ a nemáte protějšek, se kterým byste trávili volné chvilky a vzájemně se někam chtěli podívat a něco zažít. Rovněž za vaší leností může stát váš přístup k životu, kdy jste jednoduše otrávení ze všeho, co slyšíte, vidíte a máte/musíte udělat.
A teď se nabízí otázka – „Nechcete to raději změnit?“.
muž v županu

Tak trochu outsider

Patříte mezi lidi, kteří mají rádi soukromí a společnosti druhých, se raději vyhýbají? Možná jste typ člověka, kterému to vyhovuje a nechce na tom nic měnit. Pravda je však taková, že lidem se vyhnout nelze. Každý den s nimi přijdete do styku všude, kam zamíří vaše kroky, a tak není nutné hned pojat situaci jako kritickou a vyčerpávající.
Jestli potřebujete být na chvíli sami, můžete si vzít v práci dovolenou a někam daleko se odklidit – samozřejmě na čas. Odpočinek od lidí, vám třeba prospěje do takové míry, že se vám po společnosti začne brzy stýskat.
Změnit váš způsob bytí, kdy nebudete sedět pouze doma na gauči a ignorovat každou činnost, která nepočká, se vám může pozitivně odrazit na životě, který právě žijete. A to bezesporu k lepšímu. Vždy je totiž pro co a koho žít a důvod užívat si všeho, co vám život dává.