Znáte již dekorační techniku String art?

Jako první věc je třeba si dopředu promyslet, co budeme s pomocí techniky string art tvořit. Potom předkreslíme náš nápad na papír, anebo si jej můžeme navrhnout pomocí nějakého grafického programu na počítači. Popřemýšlejme, jaké budeme vytvářet motivy a v jakých barvách. Také si rozmysleme, v jaké velikosti bude naše hotové dílo. Jakmile se rozhodneme, co budeme vytvářet, zkusíme si už ve skutečné velikosti nakreslit náš nápad na papír. Tím zjistíme, jestli se nám dílko vejde tam, kam jej chceme umístit, a zda se na námi vybrané místo hodí.
šicí potřeby
· Touto technikou můžeme vytvářet obrázky, nebo nápisy dokonce i přímo na stěnách našeho interiéru.
· Dalším tipem, co s touto originální technikou vytvořit, jsou nápaditá přáníčka.
špulka s nití

Použité materiály

Jako základní materiál si zvolíme provázky, nebo silnější nitě, které by měly být všechny stejně tlusté a ze stejného materiálu. Je však třeba počítat s tím, že bude spotřeba provázků na tuto dekorační opravdu veliká, že jich spotřebujete veliké množství. Je dobré si zapamatovat, nebo někam poznamenat konkrétní použité barvy jednotlivých provázků, aby se dali dokoupit v případě, že nám při vytváření dekorace dojdou.

Postup vytváření obrázku

Při vytváření dekorace bude také třeba pořídit si nějakou desku, nebo podložku, kterou vložíme pod náš náčrtek. Potom už stačí jen vzít kladívko, a zatloukat hřebíky pěkně jeden vedle druhého, podle toho, jak jsme si náš motiv dekorace rozvrhli. Když už máme všechny hřebíčky přibité, tak papír z podložky pouze odtrhneme. Potom provázek uvážeme na jeden z hřebíčků a začněte jej postupně obtáčet okolo každého dalšího hřebíku.

Historie string artu

Tato metoda string artu, což je vlastně vyšívací technika, pochází z konce devatenáctého století, kdy měla pomoci dětem lépe pochopit matematické pojmy. Jako výtvarná a dekorativní technika byla později velice populární koncem šedesátých let.