Čím doma svítit

Někdo nedá na LED žárovky dopustit a jiní zase raději stále volí žárovky klasické. Když si ale vezmeme roční úspory s moderními LED žárovkami určitě se vyplatí do nich investovat – tak i tak vás to v budoucnu stejně nemine. Proč i tak se stále najde řada lidí, kteří na běžné staré žárovky nedají dopustit a měnit nic nechtějí? A jsou opravdu LED žárovky takový zázrak v úspoře peněz za elektřinu?
závěsné osvětlení

Jak je to s klasickými žárovkami versus LED žárovky

Starou žárovku v obchodě koupíte za pár korun, jenže když si vezmete dobu, po kterou vydrží svítit LED žárovky, mají rozhodně navrch. I přesto se najdou lidé – a není jich zrovna málo, kteří o výměně na nové žárovky nechtějí ani slyšet. Důvod je prostý. Klasická žárovka prostě lépe svítí – nebo alespoň některým se to tak zdá. I to ale nemusí být nutně pravda. LED žárovek existuje totiž více druhů a podle toho se dá vybrat i opravdu silně zářící žárovka.
kalkulačka a eura
Pokud si nejste jisti, nechte si v obchodě poradit – dokonce si budete moci i vyzkoušet a podívat se jak, která žárovka svítí. Vaše rozhodování může ovlivnit také vysoká pořizovací cena nových LED žárovek, ta je totiž opravdu dost vysoká. Zvláště pak pokud nakupujete všechny žárovky najednou do celého domu nebo bytu. Částka se tak může vyšplhat až do řádů tisícikorun. Ovšem tahle investice se vám v budoucnu rozhodně vrátí a na svém ročním vyúčtování za elektřinu to výrazně poznáte. Klasická žárovka nejenže žere více energie, hlavně ale nevydrží svítit tak dlouho jako úsporná žárovka. A to už se pak za rok používání hodně odrazí. Není proto vůbec od věci začít měnit staré žárovky za nové postupně – pokud nechcete nebo nemůžete investovat do všech najednou. Ono se vám to ale opravdu vrátí – a má to smysl. Udělejte to jednoduše – pokaždé, když vám stará žárovka přestane fungovat, vyměňte ji za úspornou LED žárovku. Postupujte postupně a takový vítr v peněžence vám tato investice neudělá. Naopak bude velmi příjemné, když vám na konci zúčtovacího období za elektřinu budou více vracet – co myslíte?