Dřevěné hračky z módy nikdy nevyjdou!

Všechny „Husákovy děti“ jistě znají dřevěné hračky y všech různých tvarů, velikostí i barev. Nicméně děti v dnešní době jsou rozhýčkané a často jsou jim místo klasických hraček nabízeny moderní technologie.
Nicméně v poslední době se prokázal špatný vliv těchto technologií na dětský mozek a nastal odklon od těchto moderních vymožeností. Pokud tedy i vy chcete, aby se vaše dítě správně vyvíjelo, bylo chytré a pozorné, jistě byste měli investovat spíš do klasických hraček.dřevěné hračky.jpg
Přitom tyto „obyčejné“ hračky mají mnoho výhod. Jsou levnější (a to o mnoho), odolnější a nemusíte se bát, že by si váš potomek ublížil při hraní s nimi. Mezi jedny z nejznámějších a nejosvědčenějších druhů patří tahací dřevěné hračky https://www.chytraliska.cz/kategorie/drevene-tahaci-hracky/. Ačkoliv se některým může zdát, že se jedná o zastaralé a nudné věci, opak je pravou. Existuje hned několik důvodů, proč jsou tyto hračky perfektní a více než vhodné pro každé dítě.
Prvním důvodem je, že přimějí potomky k pohybu. V momentě kdy potomek za sebou něco tahá, je nucen se hýbat a rozvíjet svoji koordinaci. Učí se tedy běhat a různě skákat. Za předpokladu, že hračka vydává nějaké zvuky, je efekt dvojnásobný, neboť dítěti se hračka více líbí.další možnost zábavy.jpg
Dalším důvodem, proč pod stromeček, nebo k narozeninám pořídit právě tuhle hračku, je rozvoj intelektu. Jedná se o perfektní a jedinečný způsob. Mnoho hraček má různé dílky, které lze mnohými způsoby zatlačovat, otáčet, či jinak s nimi manipulovat.
Tyto hračky pomáhají rozvíjet také jemnou motoriku. Zejména u malých dětí je rozvíjení této dovednosti klíčová a zajisté ji upotřebí v průběhu dalšího vzdělávání.
Patříte-li mezi odpůrce těchto hraček, zvažte ještě jednou důvody, proč tyto hračky nemáte rádi. Pořídíte-li jednu takovou dračku do domácnosti, již nikdy nebudete chtít jinou vy ani váš potomek.