Nejlepší dorty z americké kuchyně

Americká kuchyně má své kouzlo, i když ji spoustu lidí odsuzuje jako kuchyni plnou nezdravého jídla a polotovarů. Ale v americké kuchyni můžete najít skutečně vynikající věci, včetně těch nejlepších sladkostí a dortů. Podíváme se, jaké dorty jsou v severní Americe nejpopulárnější.

Red velvet cake

Red velvet je dort, který si získal velkou oblibu napříč celým světem. Zaujme vás už jen jeho vzhled, jelikož piškotové těsto má sytě rudou barvu. V úplně původním receptu se na obarvení těsta používala červená řepa, nyní se už používají spíše potravinářská barviva. Také krém, který dort pokrývá se změnil. Dříve se používal zejména klasický máslový krém, dnes se používá spíše odlehčená varianta ze smetanového sýru.

red velvet

Boston cream pie

Dort pojmenovaný podle hlavního města státu Massachussetts je oblíbený po celé Americe. Jeho chuť je totiž naprosto vynikající. I když má název pie, což v češtině znamená koláč, jedná se skutečně o dort. Skládá se ze dvou vrstev dortových piškotů, které jsou plněné vanilkovým pudinkem. Vršek se jen posype moučkovým cukrem, případně se může polít čokoládovou polevou.

Cheesecake

Cheesecake je typický především pro New York, kde získal svou vlastní dlouholetou tradici. Základ tvoří obvykle grahamové krekry, které jsou nadrcené na miniaturní kousíčky a stlačené tak, aby tvořily základ pro dort. O krémovou vrstvu se stará směs z tučné smetany, vajíček, smetanového sýru a vanilky. Struktura krému je sytá, hladká a naprosto vynikající. Věřte, že jakmile tento dort jednou ochutnáte, tak si ho naprosto zamilujete.

cheescake

Chcete si vychutnat skvělý dort, který vás pohladí na duši a vychutnáte si každé sousto? Ochutnejte dorty Hradec Králové v kavárně Pink Roses, kde dostanete sladké potěšení, které si vychutnáte v příjemném a moderním prostředí cukrárny. K tomu si můžete vychutnat skvělou kávu.