Rozpoznejte dobrého chovatele psů!

Koupit si psa je vážný krok, během kterého se zavazujete nejen ke koupi klasického domácího zvířete, ale hlavně ke koupi nového člena rodiny. Vždy je tedy nutné si tento vážný krok pečlivě promyslet a udělat vše proto, abyste byli šťastní jak vy, tak váš nový kamarád.

Promýšlení, zda je pro vás pejsek vhodný, musíte začít již během prohlížení psích inzerátů, neboť právě i z inzertu, můžete mnohé poznat. Každý pes (a je jedno jestli s průkazem původu nebo bez), má svoji cenu. Pokud je tedy cena velmi nízká, než je zvykem, může to být první signál pro, abyste se měli na pozoru, že něco není v pořádku. Buď se jedná o klasický podvod, kde majitel štěně ani nemá, nebo je štěně nemocné. Například akita inu cena https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/ se může vyšplhat až k několika desítkám tisíc Korun.

štěňata na zemi

Kromě ceny se z inzerátu dá vyčíst i řada dalších informací. Dvakrát tolik pak z prvotního kontaktu s majitelem. Pravý chovatel musí být ochotný vám odpovědět na všechny otázky ohledně rodičů a jejich zdraví, zdraví štěněte samotného nebo například i otázky ohledně žrádla, kterým je štěně krmeno. Zkrátka pokud se majitel bude zdráhat odpovědět, může se jednat o další signál podvodníka.

Pokud si vybíráte opravdu nového člena rodiny, neměl by být problém navštívit štěně přímo u chovatele. Z této návštěvy se pak můžete ujistit, že je o štěně dobře postaráno již od samého začátku. Uvidíte, v jakém prostředí štěně žije i to, jak se k pejskům chovatel chová.

hlava psa

Pokud z těchto všech indicií budete mít dobrý pocit, věřte, že s největší pravděpodobností vyberete správně. Štěňata budou pravděpodobně zdravá a budou se mít hezky k světu. Takové štěně je pak radost mít doma a starat se o něj. Myslete i na to, že na pořizovací ceně psa, je lepší opravdu nešetřit – mohlo by se vám to vymstít.

Nezařazené