Za peníze na nájem můžete bydlet ve vlastním

Bydlet v pronajatém bytě či domě vychází ve skutečnosti pěkně draho. Každý, kdo si spočítá, kolik peněz za několik let takového bydlení zbytečně vyhodil oknem pouze za to, že může na daném místě bydlet, musí nutně dojít k závěru, že ho takové bydlení vychází opravdu hodně draho. A není se čemu divit.

lehký příbytek

Pokud zaplatíte každý měsíc několik tisíci korun pouze za to, že můžete v daném bytě jen žít, a k tomu poté přidáte ještě pár tisíc navrch za energie, přičemž tím vaše povinné měsíční výdaje samozřejmě nekončí, tak se vám může velmi snadno stát, že celou svou výplatu vložíte do svého bydlení a nezbyde vám ani koruna navíc, kterou byste mohli uspořit. A v tom je právě ten pověstný zakopaný pes – takto žijící lidé nemají ani tu nejmenší šanci na to, aby si naspořili dost peněz k tomu, aby si někdy mohli pořídit vlastní bydlení, protože když všechno, co vyděláte, zase utratíte, tak nejenže nic neuspoříte, ale zároveň se musíte neustále obávat, co budete dělat, pokud vás stihne nějaká dlouhodobá nemoc, materiální újma či pokud přijdete o práci. To se pak takový nájemník ocitá ve velice svízelné situaci.

malá farma

Takže to nejlepší, co se s tím dá dělat, je vyhnout se nájemnímu bydlení hned na začátku, dřív, než vám spolyká všechny peníze, které byste jinak mohli uspořit. Třeba na to, abyste si koupili některý z mobilních domů, které jsou levné a jsou tak klíčem k vaší životní nezávislosti a ke svobodě. A to nejen v tom smyslu, že si je můžete pořídit již za několik málo stovek tisíc i s veškerou potřebnou vnitřní výbavou, ale také proto, že pokud se rozhodnete změnit své působiště, můžete vzít na nové místo svůj dům s sebou.Ať už to bude kdekoli.

stará chata

Dům, který nemá pevné základy vás tak bude vždy ochotně a snadno následovat do přírody, na vesnici i do města – zkrátka všude tam, kde si zajistíte alespoň kousek místa, kde ho budete moci postavit.