Benevolentní podmínky nebankovních společností

Nebankovní společnosti asi nemohou konkurovat těm bankovním, co se úrokové sazby týče. Na druhou stranu je však hravě předběhnou ve výhodných podmínkách pro žadatele i dlužníky. A co víc, na odmítnuté žadatele bankou čekají doslova s otevřenou náručí. Pojďme si společně některé z podmínek představit. Možná budete překvapeni, jak umí být nebankovní sektor pohostinný.

Předání klíčů

Hypotéka i s negativním záznamem v registru dlužníků

Hypotéka patří mezi nejvyhledávanější úvěrový produkt v českých bankách. Jedná se o dlouhodobý úvěr, který je vždy zastřešen zástavou nemovitosti. Dlužník se podpisem smlouvy zavazuje, že bude pravidelně splácet a pokud dojde k neplnění podmínek, může banka přistoupit k zabavení nemovitosti. Ve dražbě se pak většinou prodá hluboko pod kupní cenou.

Jednou z podmínek, kterou musí žadatel splnit je negativní záznam v registru dlužníků. Pokud banka objeví, že žadatel vždy neplnit finanční závazky podle dohodnutých ustanovení, pohlíží na něj jako na nedůvěryhodného. S největší pravděpodobností mu bude žádost o hypoteční úvěr zamítnuta a on domů odkráčí s nepořízenou.

Zavazující smlouva

Nebankovní hypotéka bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/hypoteka_bez_registru/ ovšem nabízí úvěr i těm, kteří v bance právě kvůli registru pohořeli. Tato benevolentnost ze strany nebankovní instituce však bude mít za následek vyšší úrokovou sazbu. To v konečném důsledku může hypotéku několikanásobně prodražit.

Půjčka bez úroku

Ano, opravdu se nejedná o utopii, některé nebankovní společnosti nabízí žadatelům půjčku bez úroku. Jedná se však o krátkodobý úvěr, který je zapotřebí zpravidla splatit do několika dnů či týdnů. Je jí tedy výhodné použít pouze za předpokladu, že víte, že jí včas dokážete splatit. V opačném případě je úroková sazba i sankce za pozdní splacení až příliš velké.