Bezpečných programů pro zálohování dat není nikdy dost

Český tým vývojářů společnosti Acronis možná budou někteří z vás znát ještě z doby, kdy vyšla první verze jejich špičkového nástroje pro vytváření klonů a image pevných disků. Od roku 2007 bylo možno snadno zálohovat i celý běžící operační systém s mnoha aplikacemi a případně i daty.
cd disk
Před několika lety se také tito softwaroví specialisté soustředili na vývoj aplikací pro mobilní telefony. Výsledkem je povedený program pro zálohování dat ze smartphone směrem do cloudového rozhraní.
Jedná se především o program pro operační systém Android, zabývá se tedy mobilními zařízeními, která externí úložiště aktivně využívají. Výhodou programu je především jeho pružnost. Zálohovaná data lze totiž obnovit jak na stávající přístroj, tak i na nový telefon, v případě, že starý telefon již dosloužil. O svá data tedy nemůžete přijít za žádnou cenu. Podmínkou je pouze aktivní cloudový účet, pochopitelně řádně zabezpečený silným heslem.

Program Acronis True Image Cloud zvládá bez problémů:

  • Zazálohovat kontakty, fotky, textové zprávy a události z různých typů tabletů a chytrých telefonů
  • Přidávat do zálohy novinky všech výše uvedených datových typů do externího úložiště Acronis Cloud.
  • Zabezpečení vašich dat na externí úložiště z jakéhokoliv zařízení.
  • Přenášet data z jednoho přístroje do druhého bez rozdílu platforem.
  • Připojit více zařízení, např. celou domácnost do jednoho celku Acronis Image True a zálohovat více zařízení pod jednou správou.

digitální nosiče
Program pracuje tak, že se uživatel zaregistruje a přihlásí do úložiště, které je k dispozici zdarma pouze na 30 dnů. Placená verze se pak odvíjí od počtu připojovaných zařízení. Po výběru typu dat k zálohování se uvede zálohovací proces do činnosti butonem Start Backup. Pokud potřebujete data naopak ze zálohy obnovit, přichází na řadu Access and Recovery. V sekci nastavení (Settings) si volíte, zda budete zálohovat data přes mobilní připojení, nebo přes Wi-Fi.
Program se sice snaží konkurovat úspěšnému software Titanium Backup, je mu však vytýkána absence záloh programů. Možná to je také důvodem k tomu, že získal jen hodnocení 3,4 z pěti možných bodů.