Jak zvolit správné hodinky pro muže


Pánské hodinky mají reprezentovat muže jaký je. Jeho charakter, ale také jeho osobnost. Jsou totiž nedílnou součástí jeho image jako skvělý módní doplněk a pro některé známka prestiže.  Když nakupujete pánské hodinky, měli byste se zaměřit na jejich účel. Dle toho budou hodinky také vypadat. Jiné hodinky jsou pro sportovce a jiné například pro manažery firem. Druhým důležitým bodem pro výběr hodinek je jejich strojek. Vybírat můžete z klasických ručičkových vyráběných ručně tedy s mechanickým strojkem, ale také s quartzovým strojkem, které jsou vyráběné strojově nebo digitální. Při výběru pánských hodinek je i důležitý řemínek. A to i z důvodů alergické reakce na různé materiály. Nejčastěji se setkáte s řemínkem vyrobeným z hovězí, vepřové nebo telecí kůže. Mezi další materiál řemínků je oblíbený plast, který je hlavně u sportovních hodinek, a v neposlední řadě jsou řemínky vyrobeny z kvalitní oceli, která je ovšem těžší. Pánské hodinky kupujte u prověřených prodejců, abyste předešli zklamání. Další užitečné rady jak vybrat správné hodinky https://www.ledron.cz/jak-spravne-vybrat-panske-hodinky .


hodinky a kravata


Voděodolnost nebo vodotěsnost u pánských hodinek


 


Určitě, když už si pořídíte pánské hodinky, nechcete o ně přijít kvůli vlhkosti nebo zapomnětlivosti když jste radostí skočili do bazénu a na hodinky jste zapomněli. Pojďme si více přiblížit rozdíl mezi voděodolností hodinek a vodotěsností hodinek. Pokud mají hodinky označení water resistant nepropouštějí vlhkost. Tedy se u nich počítá, že se nebudou používat ve vaně, bazénu nebo moři. Tyto hodinky maximálně snesou déšť nebo umytí rukou.  Toto označení mají nejen levnější kousky, ale i ty drahé hodinky. Pokud ovšem mají hodinky označení water proof znamená to – vodotěsnost. Jsou tedy odolné pro používání ve vodě. U těchto hodinek je poté důležité si všímat dalšího údaje a to informace o tlaku. Tento údaj je uveden v atmosférách s označením ATM, nebo hloubce uvedené v metrech. Díky tomuto údaji se dozvíte do jaké hloubky je možné se s hodinkami koupat nebo potápět.


50ATM = 50m hodinky vhodné pro běžné koupání


10ATM= 100m hodinky si můžete vzít i na šnorchlování


20ATM=200m tyto hodinky si můžete vzít už i na potápění


100ATM=1000m zvládnou profesionální potápění


hodinky k obleku


Cena pánských hodinek


 


Ano je to jeden z důležitých faktorů pro výběr hodinek. Doporučuje se dát si při koupi 2 limity ceny, kterou chcete investovat do hodinek. Ten první by se měl týkat ceny, v které cenové relaci by se hodinky měli pohybovat. A ten druhý limit by měl být takový, kolik jste maximálně ochotní do hodinek investovat. Nicméně hodinky jsou dlouhodobou investicí, která Vás bude těšit.


Jak zvolit správné hodinky pro muže
4.3 (86.67%)3