Jak zvolit správné hodinky pro muže

.


Pánské hodinky mají reprezentovat muže jaký je. Jeho charakter, ale také jeho osobnost. Jsou totiž nedílnou součástí jeho image jako skvělý módní doplněk a pro některé známka prestiže.  Když nakupujete pánské hodinky, měli byste se zaměřit na jejich účel. Dle toho budou hodinky také vypadat. Jiné hodinky jsou pro sportovce a jiné například pro manažery firem. Druhým důležitým bodem pro výběr hodinek je jejich strojek. Vybírat můžete z klasických ručičkových vyráběných ručně tedy s mechanickým strojkem, ale také s quartzovým strojkem, které jsou vyráběné strojově nebo digitální. Při výběru pánských hodinek je i důležitý řemínek. A to i z důvodů alergické reakce na různé materiály. Nejčastěji se setkáte s řemínkem vyrobeným z hovězí, vepřové nebo telecí kůže. Mezi další materiál řemínků je oblíbený plast, který je hlavně u sportovních hodinek, a v neposlední řadě jsou řemínky vyrobeny z kvalitní oceli, která je ovšem těžší. Pánské hodinky kupujte u prověřených prodejců, abyste předešli zklamání. Další užitečné rady jak vybrat správné hodinky https://www.ledron.cz/jak-spravne-vybrat-panske-hodinky .


hodinky a kravata


Voděodolnost nebo vodotěsnost u pánských hodinek


 


Určitě, když už si pořídíte pánské hodinky, nechcete o ně přijít kvůli vlhkosti nebo zapomnětlivosti když jste radostí skočili do bazénu a na hodinky jste zapomněli. Pojďme si více přiblížit rozdíl mezi voděodolností hodinek a vodotěsností hodinek. Pokud mají hodinky označení water resistant nepropouštějí vlhkost. Tedy se u nich počítá, že se nebudou používat ve vaně, bazénu nebo moři. Tyto hodinky maximálně snesou déšť nebo umytí rukou.  Toto označení mají nejen levnější kousky, ale i ty drahé hodinky. Pokud ovšem mají hodinky označení water proof znamená to – vodotěsnost. Jsou tedy odolné pro používání ve vodě. U těchto hodinek je poté důležité si všímat dalšího údaje a to informace o tlaku. Tento údaj je uveden v atmosférách s označením ATM, nebo hloubce uvedené v metrech. Díky tomuto údaji se dozvíte do jaké hloubky je možné se s hodinkami koupat nebo potápět.


50ATM = 50m hodinky vhodné pro běžné koupání


10ATM= 100m hodinky si můžete vzít i na šnorchlování


20ATM=200m tyto hodinky si můžete vzít už i na potápění


100ATM=1000m zvládnou profesionální potápění


hodinky k obleku


Cena pánských hodinek


 


Ano je to jeden z důležitých faktorů pro výběr hodinek. Doporučuje se dát si při koupi 2 limity ceny, kterou chcete investovat do hodinek. Ten první by se měl týkat ceny, v které cenové relaci by se hodinky měli pohybovat. A ten druhý limit by měl být takový, kolik jste maximálně ochotní do hodinek investovat. Nicméně hodinky jsou dlouhodobou investicí, která Vás bude těšit.

.


Jak zvolit správné hodinky pro muže
4.3 (86.67%)3
.