Co byste určitě nehledali v Kambodži, ale ono to tam je

1. Písčité pláže
Opravdu ano. A dokonce bez turistů. Moře je tu nádherné, čisté, průzračné se spoustou hvězdic a v dálce můžete pozorovat delfíny, ačkoli jenom pár měsíců v roce. Zdejší ostrovy jsou opravdu půvabné a jejich cena není vůbec tak vysoká, jako jsme zvyklí z jiných ostrovů, například Thajska nebo Malajsie.

2. Ostrovy
Jeden z těch nejhezčích je Koh Rong, který cestovatelé popisují jako Thajsko před třiceti lety. Nikde žádné asfaltové silnice, žádné rezorty a velké hotely o více hvězdičkách, než máte na ruce prstů. Tohle je opravdová přírodní krása, kterou aby ve světě člověk pohledal. Pokud chcete zažít skutečné přírodní bohatství, které se tváří, že zatím ještě stále nebylo objeveno, vydejte se právě na Koh Rong.
Veškeré ubytování je tady velice skromné a jednoduché. Jsou tu jenom prašné silnice, které oddělují hustou džungli plnou nezkrotné vegetace, od písčitých pláží, které se táhnou podél zálivů několik kilometrů.

Koh Rong – Kambodžský Koh Samui

Tento ostrov byl pronajat na devadesát devět let Kambodžskému magnátovi mediálních společností. Chce zde postavit opravdový pětihvězdičkový ráj, ale přitom co nejméně porušit zdejší přírodu. Vybuduje zde letiště, hotely, přístav, ale také například golfové hřiště. Přitom se zavázal ochránit místní obyvatele, vegetaci i kulturu.
Počet obyvatel na ostrově je limitován kambodžskou vládou
Také počet dětí je zde omezen
Do džungle je turistům bez průvodce vstup zakázán
Na ostrov je velice složité se dostat
Ostrov nemá letiště ani přístav

Soukromý ostrov Song Saa

Malinký ostrůvek nedaleko Koh Rong. Právě tady se ukazuje, že harmonii mezi turistikou a přírodou může nastat, pokud se dodržují pravidla. Song Saa patří soukromé osobě, její majitel není médiím známý, můžeme tedy tušit, že se jedná o osobu veřejně známou. Ostatně, kdo by nechtěl takový kousek úplné svobody.