Co je paralyzér?

Je to ruční sebeobranná zbraň, která i když je považována za zbraň, nemá smrtící účinky a také při jejím použití nedojde k trvalému poškození osoby. Patří mezi neefektivnější prostředky pro Vaši sebeobranu. Paralyzér je poháněn bateriemi, které je potřeba měnit. Některé modely mají už v sobě baterie zabudované a nabíjí se pomocí nabíječky. A jak paralyzér funguje? Jednoduché fungování mu zaručují dva hroty mezi, kterými probíhá proud. Pokud tedy zmáčknete spoušť a hroty se dotknete útočníka, ten bude paralyzován elektrickým proudem. A vy máte tedy prostor před tímto útočníkem utéct do bezpečí. I když nemůžete paralyzérem nikomu trvale ublížit je potřeba ho používat s rozumem a v rámci zákona. Pořídit si ho může osoba starší 18 let.

kapesní paralyzér

Účinky paralyzéru

Jak už bylo uvedeno výše, funguje na principu dvou hrotů, mezi kterými koluje elektrický proud. Většina paralyzéru má hodnotu elektrického proudu 3-6 mA. Paralyzér po doteku hroty pošle do svalů útočníka elektrický proud, který této osobě způsobí ztížení pohyblivosti po určitou dobu. Ale také ztrátu rovnováhy a zmatenost. Paralyzér samozřejmě nijak neovlivňuje srdce ani jiné orgány. Doba doteku určuje i sílu paralyzování útočníka:

Půl sekundy – způsobuje intenzivní bolest a vylekání útočníka

1-2 sekundy- velká intenzivní bolest, křeče a ztráta rovnováhy útočníka

3 a více sekund – bolest, která je velmi intenzivní a způsobí pád útočníka, zmatenost, dezorientace

obrana nožem

Cena paralyzéru

Paralyzér je volně dostupný na internetu a to hlavně na různých bazarových internetových stránkách nebo eshopech. Zde je cena velmi nízká a není zaručena kvalita. Na paralyzérech se ovšem nedoporučuje šetřit. Ty kvalitní a funkční se pohybují cenově od patnácti set korun. Vždy jej kupujte ve specializovaných prodejnách. Zde Vám totiž také dokážou poradit a pomoct s výběrem.