Jak koupit hotové s.r.o ?

Chcete podnikat a potřebujete s.r.o. neboli společnost s ručením omezeným ? Nechcete ztrácet čas zbytečným papírováním. Máme pro vás dokonalé řešení, můžete si totiž koupit již hotovou společnost či firmu. V našem článku si ukážeme přesný postup a řekneme si vše co byste měly předem vědět.

Podpis smlouvy

Proč bych měl s.r.o. koupit ? Na tuto otázku existuje jedna odpověď, a tou odpovědí je především to že když si koupíte již hotovou společnost nemusíte se obávat že by z právního hlediska nebylo něco v pořádku a díky takovéto koupi předejdete veškerým problémům či překážkám které by mohly nastat. Když si zakládáte s.r.o. sami, zabere to nejen spoustu času ale zároveň je to tzv. zátěž a to z toho důvodu že musíte vše perfektně a do do detailu zařídit aby se vám nestalo že by za vámi přišli lidově řečeno “ shora“. A vy poté měli problémy kvůli neúplnému papírování.

Jaké jsou výhody takovéto koupě ?

1) Bezproblémový průběh celé této operace

2) Jakmile podepíšete smlouvu, nemusíte na nic čekat a podnikat můžete ihned – Tato výhoda je jak pro klasického podnikatele ale i pro již zkušeného a to toho důvodu, pokud daná osoba potřebuje co nejrychleji začít nebo se vrátit k podnikání tak nemusí absolutně na nic čekat.

Tato celá věc má jedinou nevýhodou a tou je to že někteří klienti k takovým to „překoupeným společnostem “ neboli “ Společnostem z šuplíků“ moc nedůvěřují, ale i tento problém se dá jednoduše vyřešit. A vždy od těchto klientů nakonec uslyšíte především ty pozitivní odezvy.

Musíte se ovšem připravit na vskutku vyšší cenu při samotné koupi, cena takovéto společnosti totiž bývá vyšší než cena kterou byste dohromady zaplatili při zakládání. To ovšem neznamená že by to byly nějaké nekřesťanské peníze, ale musíte se připravit na vyšší cenu do celkové ceny se totiž započítává hned několik věcí.

1) Náklady které musela osoba před vámi vložit do samotného založení

2) Jak jistě víte neobejdete se ani bez nákladů které se týkají převodu dané společnosti

3) A jako poslední už jenom takzvané kosmetické detaily, jako například změna názvu společnosti nebo změna sídla, to ovšem záleží pouze na podmínkách daného kupujícího

Především se připravte na to že např. u notáře necháte přibližně 5 000 Kč, a také se bohužel nevyhnete ani papírování nebo „lítání“ po úřadech.

Kupte hotové s.r.o.

Ceny těchto „hotových“ společností se pohybují cca od 10 000 Kč

Na co si dát pozor a co si dopředu ověřit ? Jak jistě víte ne vždy je vše doopravdy tak krásné. V případě že se rozhodnete koupit hotovou společnost, musíte si předem ověřit zda není společnost zadlužená. Protože pokud byste takovou společnost koupili automaticky se tento dluh převede na vás jakožto nového majitele. Pokud vám tedy daný prodejce neposkytne dostatek informací raději si nechte poradit od odborníků nebo si radši ještě promyslete zda doopravdy chcete k dané koupi hotového s.r.o. https://kancelar29.cz/prodej-spolecnosti/ přistoupit.