Kde brát na živobytí?

Peníze dělají lidi šťastnými nebo aspoň vcelku spokojenými, když je tito mají. A naopak dokáže jejich nedostatek klidně i náramně potrápit. Penězi se přece platí za všechno, co my lidé potřebujeme, a když nejsou k dispozici a platit tedy není čím, je to třeba i hodně zlé, ba i nezvladatelné.

Z toho pak vyplývá, že lidé peníze potřebují. Protože ten, kdo je nemá, nemůže samozřejmě žít tak, jak se na současného člověka sluší a patří, a když je takový nedostatek značný, nemusí mít chudák třeba ani na jídlo a další nutné věci.

cizí mince

Takže si my lidé peníze musíme vydělat. A když ne vydělat, pak získat nějakou jinou (logicky nejlépe legální) cestou, která se nabízí a jíž mohou být dejme tomu i různé sociální dávky, důchody a podobně.

Ale co když si někdo prostě v některé své životní etapě na dostatečné peníze nepřijde a není tak schopen svými silami svou existenci zvládnout? Pak se dá dočasná nouze zvládnout třeba i vzetím si půjčky. Což ale znamená, že musí zájemce o takovou pomoc prokázat svoji bonitu, aby se našla nějaké finanční instituce ochotná mu půjčit. Jenže má-li někdo poměrně malé příjmy, nežádoucí záznamy v registrech dlužníků a další těžkosti, není třeba vůbec žádná naděje na získání některé z bankovních půjček.

cizí drobné

A pak? Pak už jsou tu pochopitelně jenom alternativní půjčky nebankovní, a mezi nimi třeba i americká hypotéka https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/, u níž na rozdíl od bankovních půjček stačí mít aspoň nějakou nemovitost, která by posloužila jako záruka splácení, a aspoň nějaký příjem, který by stačil aspoň na ty nejnižší představitelné splátky.

Ten, kdo dá nemovitost do zástavy, se prostě nemusí u nebankovní hypotéky být, že by byl odmítnut. A může počítat třeba i s velkým množstvím peněz s dlouhou splatností a líbivými úroky.

Peníze se tedy nakonec často sehnat dají. Když člověk ví, koho o ně požádat a kdo mu nezabouchne dveře před nosem.