Kde získat peníze na podnikání do začátku?

Pracovat sám pro sebe, něco vytvářet a obohacovat životy druhých, to chce téměř každý. Pokud patříte k těm, kteří mají skvělý nápad na neotřelou novinku, kterou každý potřebuje, tak hurá. Možná jste právě ve fázi, kdy uvažujete nad tím, jak začít. K tomu jsou totiž ve většině případů zapotřebí finance. Ale kde je sehnat, a přitom se hned nedostat do šílených dluhů u nespolehlivých lichvářů?
ruce nad dokumenty

Investor na obzoru

Možnost investora je asi nejlepší, protože mu od začátku nemusíte nic splácet, na rozdíl od banky. Investora totiž nezajímají splátky, ale procenta. Musíte ho samozřejmě nejdřív sehnat a potom se s ním na procentech dohodnout. Zda to bude 10, 20 nebo 50 procent zisku je pouze na vás dvou. Tento jedinec, jedinci či společnost se stává společníkem firmy, ale neměl by nijak zasahovat do jejího fungování. Hledat je můžete například na aaapoptavka.cz.

P2P půjčky

Půjčka, která se vyplatí. Lidem od lidí, neboli People to People. Funguje to tak, že v určité platformě napíšete, kolik peněz a na co potřebujete. Lidé se potom po menších i větších částkách poskládají na cílovou částku. Na tomto způsobu financování můžete dost vydělat, a to ze dvou důvodů. Za prvé tam bývají nižší úroky a za druhé je celý postup jednodušší než v bance. Hledat můžete na následujících místech:

  • zonky.cz,
  • bankerat.cz,
  • benefi.cz.

stavba z peněz

Kontokorent pro každého

Klasický podnikatelský úvěr nedostane zdaleka každý, a proto s ním nemůžete počítat. Na druhou stranu kontokorent dostane i nováček. Poskytuje ho většina českých bank na trhu. Jen si musíte dát pozor na úrokovou sazbu, která se pohybuje od pěti i do sedmnácti procent. Velkou výhodou je, že bance nemusíte dokládat důvod, proč finance potřebujete a na co.

Ideální je, když využijete srovnávač (např. firmy.finance.cz) a podíváte se, co se vám vyplatí. Existuje samozřejmě i mnoho dalších variant, které můžete využít. ČSOB nabízí úvěr na podnikání až 1,5 milionu korun, který musíte splatit do pěti let. U Sperbank naopak najdete asi nejkrásnější úroky, a to od 4,44 procent a je neúčelový. Možností je hodně, stačí si jen zvolit dle svých požadavků a možností.