Mladé výhonky jsou nabité vitamíny i zajímavými chutěmi

Možná právě i vy jste se rozhodli pustit do klíčení semínek. V tom případě jste na té nejlepší cestě, jak si dopřát dostatek vitamínů, minerálů, stopových prvků, a ještě mnohých dalších látek, které vaše tělo uvítá, a které mohou nyní příjemně zpestřit váš jídelníček zajímavou barvou i chutí.
Na výběr máte desítky druhů semínek, které lze k takovému účelu využít. Mezi nimi narazíte jak na ty široce oblíbené, které si kupuje většina lidí, tak i na nové druhy, takzvané super potraviny, i různé rarity, jejichž chutě a barvy zatím čekají na ohlas pěstitelů.

citzrna

Nicméně pokud s pěstováním výhonků právě začínáte, tak vás budou jistě nejvíce zajímat osvědčená semena, které je snadné naklíčit, a zároveň dobře chutnají. K velice oblíbeným druhům patří například mungo fazole https://www.nakliceno.cz/mungo/. Jedná se o velké, šťavnaté a křupavé klíčky, které můžete konzumovat jen tak anebo jako součást mnoha jídel, ať už dáváte přednost salátům, polévkám anebo třeba pomazánkám. Jistě vám přijdou vhod i jako zajímavá příloha či v podobě náplně do obložené bagety, a tak podobně.

Jisté je i to, že takové zajímavé a chutné zpestření jídelníčku jistě brzy ocení i hosté, kteří vás přijdou navštívit. Skvělý dojem na všechny strávníky udělá jak pěkná barva klíčků některých rostlin, tak křupavá konzistence anebo svěží chutě.

A protože je nakličování opravdu snadné, můžete si velice rychle připravit velkou hromadu chutných klíčků anebo si můžete vypěstovat hned několik druhů výhonků najednou. Takové pěstování vám usnadní speciální nádoby na klíčení semínek, ke kterým patří sklenice na klíčení anebo misky na klíčení, kde můžete nakličovat hned několik druhů výhonků naráz.

mungo

Pravda je, že při klíčení semínek se může každý stát úspěšným zahradníkem, ať už má libovolné zkušenosti, vybavení a klidně i minimum prostoru pro pěstování.