Nejen pro lidi v produktivním věku

Wellness pobyty se doporučují především lidem v produktivním věku. Ale rozhodně se to netýká jen lidí, kteří potřebují načerpat síly, jako jsou pracující otcové a matky od rodin, TOP manažeři nebo třeba vrcholoví sportovci. Tyto pobyty jsou rozhodně doporučovány také lidem v důchodovém věku. Podnětný článek na toto téma můžete nalézt například také zde:

Myslet na své zdraví s předstihem
Někteří senioři mohou namítnout, proč si platit wellness, když jim dost možná napíše lékař lázně a ty budou mít zdarma. Jenomže na straně druhé, není lepší spíše těmto stavům předcházet? Udržovat se ve formě je určitě lepší, než léčit nemoci, nemluvě o tom, že v určitém věku je léčitelnost obtížná a léčba spočívá spíše v tom zpomalit progresi. Lidé by opravdu měli na své zdraví myslet s dostatečným předstihem.

kameny a bambus

Vítat své nemoci
Když člověk onemocní, je už obvykle pozdě myslet na to, že kdyby o své zdraví dostatečně brzy pečoval, mohlo se mnoha věcem předejít. Na druhou stranu v určitém věku člověk má své nemoci vítat a hýčkat si je. Jsou přirozené. Život provázejí příjemné i nepříjemné události a naše vnitřní harmonie spočívá také v ochotě se s těmi negativními záležitostmi vyrovnat.

zahradní architektura

Wellness v příjemné lokalitě
Vyberte si nějaký wellness pobyt v příjemné lokalitě. Vezměte sebou partnera či partnerku. Pokud jste single nebo máte partnera odlišných zájmů, oslovte kamaráda či kamarádku. Wellness pobyt je vhodné podpořit také příjemnými zážitky jako třeba turistikou, návštěvou kulturních akcí a v neposlední řadě je to také o gastronomii. Ale v tomto ohledu buďte obezřetní. Pokud si dopřáváte ozdravný pobyt, měli byste si dopřát sice chutné, ale spíše lehké a především zdravé jídlo. Ono se těžko odolává domácím zákuskům v cukrárně na kolonádě, ale tvarohový dezert určitě bude dostačující.