Azair – skvělé webové stránky pro létání

Pokud létáme po Evropě, neznám lepší vyhledavač než je tento. Tedy zejména pro nás méně movité. Soustřeďuje nabídky téměř všech leteckých společností, včetně těch nízkonákladových. Je však třeba si dát pozor na některé záludnosti. Tak například přestupování. Azair nám nabízí nepřeberné množství kombinací a to od nejlevnějšího letu, ale pokud přesedáte na nějakém velkém letišti, věřte, že 50 minut opravdu nestačí. Zejména když létáte s nízkonákladovými společnostmi. Tyto jsou většinou odsunuty na nejzazší okraj terminálu. Pak vás čeká velice nepříjemný sprint, leckdy i na kilometrovou vzdálenost, což může být se zavazadly nebo dětmi téměř hororovou záležitostí.
slunce za letadlem
ODKUD
Pokud nejste příznivcem povalování na letišti, doporučuji si tuto možnost rozhodně nezaškrtávat. Již na úvodní stránce vyhledávače volíme to klasické odkud a kam. Při volbě odkud nezapomeňte i na zahraniční letiště, která jsou od nás lehce dostupná vlakem či autobusem, jako například Bratislava, Vídeň, pro Západočechy a Severočechy je zajímavý i Mnichov neb Norimberk a obyvatelům severních krajů mohou vyhovovat i některá letiště v Polsku.
KAM
Nemáme-li jasně vybranou lokalitu či místo, je zde možnost zadat obecné pojmy jako třeba Řecko, jižní Evropa a podobně. Proto je vždy lepší nejdříve koupit letenku a teprve poté rezervovat ubytování. Naopak máme-li cíl předem daný, hledáme nejlevnější variantu již při zadání odkud vložením co největšího počtu dosažitelných letišť. Nebo prostě toužíte jenom někam zmizet? Kamkoliv? Žádný problém, i tato variantu tady najdete.
JAK
S přestupem to bývá většinou levnější, ale pozorně si prohlédněte přestupní místa, délku čekání a zvažte, jestli se nevyplatí dát o něco více peněz a ušetřit si trápení s čekáním, pobíháním a nervováním.
bruneta nad pc
KDY
To je opravdu sporné. Některé společnosti nabízejí nízké ceny půl roku dopředu, jiné zlevňují 14 dní před odletem. Na těchto stránkách však u každého letu najdete graf, který ukazuje vývoj ceny dané letenky. Pokud tedy máme jasno odkud, kam i jak, stačí jen vybrat vhodnou variantu či varianty, a tyto hlídat. Můžete si je i uložit, což pomůže při rozvzpomínání po delší pauze.
A pozor, toužíte odletět na jaře a trochu se ohřát? Hlídejte od ledna, letenky do atraktivních lokalit kupujte již v únoru, stává se, že je cestovní kanceláře v březnu zcela vykoupí.