Šetříme při nákupech

1. Základním a úplně prvním pravidlem je vést svůj deník výdajů! Ať už se rozhodnete pro diář, či aplikaci do vašeho mobilního telefonu, naučte se ho neustále používat. Aplikace vám ukáže i grafy vašich nákupů. Lehce zjistíte, za co utrácíte nejčastěji.

nakupování

2. Koukejte do letáků a na webové porovnávače cen. Nebuďte líní, udělat si delší procházku do obchodního domu, kde se právě slevy nachází. Uděláte zároveň i něco navíc pro své zdraví. Víte, že existují i různé webové stránky, kde najdete slevové kupóny? Díky nim můžete ušetřit tisíce!

3. Nechoďte nakupovat s dětmi! Ano všichni jsme byli malí, a víme, jak jsme škemrali o balíček ovocných bonbónů. Všude jsou nástrahy vynalezené právě pro dětské oko. Barevné, se zvířátky, chodící reklamní medvědi a podobně. Pokud se nákupům s dětmi nevyhnete, alespoň je předem upozorněte, že si mohou vybrat jen jednu jedinou cukrovinku.

4. Nikdy nechoďte na nákupy hladoví! Opravdu nikdy! Naházíte do nákupního vozíku mnohem více prkotin, které vám hlad nezaženou, mnohdy je ani nemáte rádi, jen hlad vás donutí přemýšlet trošku jinak. Nacpěte si pupek a pak běžte nakupovat. Koupíte jen to, co je opravdu nutné.

5. Nekupujte balenou vodu. Pokud máte v pořádku složení vody, která vám teče doma z kohoutku, není důvod utrácet za vodu balenou.

6. Neutrácejte za zbytečné čističe! Téměř celá domácnost se dá uklidit bez zbytečné chemie. Ušetříte si i své zdraví. V běžných domácích potravinách najdeme skvělé pomocníky. Například takový citrón je hotový zázrak. Octovou vodou pak můžeme zlikvidovat hromadu bakterií.

modeka

7. Ne všechno co je drahé, musí být kvalitní. Celosvětový fám. Mnohdy ty nejlevnější potraviny mají mnohem přijatelnější složení než předražené známé značky. Čtěte, čtěte, čtěte. Například těstoviny jsou mnohdy předražené jen díky značce, kterou prezentují.

8. Patříte k milovníkům nejnovější módy? Na tom není nic špatného. Pokud ale chcete ušetřit, nemusíte nutně mít nejnovější hit v odvětví obuvi, zatímco vám doma leží téměř nových dvacet párů bot. Když už musíte, alespoň nevyužívané oblečení nevyhazuje. Darujte ho lidem, kteří ho potřebují.

9. Dívejte se dolů! Při obcházení regálů se musíte naučit koukat směrem dolů. Proč? Tržní systém je zaveden tak, aby ty nejdražší výrobky známých značek byly uloženy vždy v úrovní vašich očí. Pokud tedy budete koukat níže, najdete tam levnější verze.

10. Maso v obchodě ne! Prodejci vás umí zcela obalamutit. Masu přidávají váhu díky napichování vody a přimichávájí různých zbytečných ingrediencí. Maso si opravdu kupujte v řeznictví!