Všechno smetí pryč

Dávno už je pryč doba, kdy byly v bytě moderní koberce ode zdi ke zdi. Dnes se dává přednost rovným hladkým plochám, které se setřou a jsou čisté. Lidé si dávají do svých bytů plovoucí podlahy, dlažbu nebo nějaký jiný materiál, který není lapačem prachu, jevzdušný a dobře se udržuje.
čistý koberec

Přesto i dnes jsou v domácnosti místa, kde nějaký takovýkoberec potřebujeme. Buď aby nás nezáblo, když sedíme u stolu anebo se dá využít jako interiérový doplněk. Když už si takový koberec vybíráme, měl by být podle našeho vkusu a měl by být příjemný na naše chodidla.
K údržbě takového koberce potřebujeme kvalitní vysavač. Takový vysavač můžeme použít jak k vysávání koberců, tak i na rovné plochy jen s nastavením hubice. Pořiďme si takový, aby nám sloužil dlouhá léta a aby se nám s ním pracovalo příjemně.
pantofle na koberci
· Měl by být spíše tišší, výkonnější a pohodlný. Na jeho výkonu, který by měl být vyšší než 320W, závisí jeho sací síla.
· Vybrat si můžeme vysavač bez sáčků, což nám zmenšuje náklady na jeho provoz nebose sáčky. Některé vysavače nám dokonce dají na výběr, jestli sáčky použijeme nebo ne.
· Vysavač by měl být vybaven pojezdovými kolečky, nejlépe gumovými a hodit se mohou i gumové nárazníky pro ochranu zdí a zárubní.
· Pokud nechceme připojovat zástrčku vysavače z jedné zásuvky do druhé, zajímejme se také o délku přívodového kabelu. Výrobci nabízí 6–15 metrů a my připočítáme hadici s hubicí a přihlédneme samozřejmě k velikosti našeho bytu.
· Zajímat by nás měla také jeho hmotnost. Pokud bydlíme jen v jednom podlaží, není vyšší hmotnost na závadu, ale pokud musíme tahat vysavač do patra po schodech, uvítáme spíše lehčí model.
vysávání plovoučky
Příslušenstvíby mělo obsahovat různé tvary hubic, základní na podlahu, menší na čalounění křesel a pohovky, a další na vysávání prachu v radiátorech, na žaluzie a další. Neméně důležité je i jeho uskladnění. Určitě nechceme, aby nám ve skříni zabral moc místa, a proto uvítáme možnost složení na co nejmenší plochu.