Vezměte své kolo, kam vás jen napadne

Abyste se svým bicyklem, který máte rádi, mohli vyrazit skutečně kamkoli vás napadne, je nezbytné, abyste jej mohli pohodlně přepravovat také prostřednictvím svého osobního automobilu. I když byste totiž na svém kole nejraději jezdili všude a objeli na něm celý svět. Tak úplně vždy to tak jednoduché není, a hlavně překonávat některé dopravní tepny na kole by bylo nejen nebezpečné, ale také pomalé a nepříjemné. Třeba na takovou dálnici byste na kole konec konců ani nemohli vjet. Ideálním kompromisem proto je, pokud své kolo chcete vzít s sebou na dovolenou třeba do zahraničí anebo někam jinam hodně daleko, dojet na místo určení automobilem, a poté opět přesedlat na svého dvoukolého oře.
jízdní kola.jpg

Automobilem může pohodlně cestovat s vámi

Ideálním způsobem jak přepravit bicykl na delší vzdálenost osobním automobilem je využít držáku na jízdní kola. Jistě, bicykl můžete přepravit i v kufru auta, ale u mnohých značek je kufr málo prostorný, tím spíše, pokud do něj chcete umístit i nějaká zavazadla. Pořiďte si proto praktický nosič kol a rozhodně toho nebudete litovat. Umístit jej můžete jak na střechu, tak na tažné zařízení, ale pravda je, že cestovat s bicykly na tažném zařízení je mnohem pohodlnější, snazší, a dokonce i bezpečnější. Nosič kol na tažné zařízení je vám totiž vždy po ruce. A to doslova.
silnice z kopce.jpg
Nemusíte se tak pro svá kola nikam natahovat, nemusíte tak těžký náklad umísťovat na střechu ani ze střechy sundávat. To je práce pro silné a dobře stavěné lidi a ženám, starším lidem a dětem může být kolo umístěné v nosiči na střeše vyloženě nedostupné. A nikdy nikdo neví, co se vám může přihodit, proto je lepší zvolit snazší a pohodlnější variantu. I z toho důvodu, že všichni jednou budeme staří, a kdo by si chtěl později kupovat nový nosič na kola, protože na ten umístěný na střeše již nedosáhne?