Weby o citátech

Najdete jich na internetu obrovské množství. Citáty jsou výroky, které nás určitým způsobem obohacují. Hledáme v nich především životní pravdivost a moudrost. Často jsou předávány z generace na generaci, protože je většinou vyslovili lidé zkušení – spisovatelé, vědci a myslitelé. My si jejich myšlenky rádi zapisujeme i sami pro sebe. Jsou webové stránky, v nichž najdete zajímavé výtažky z knih, kterými dotyčný cituje spisovatele, který jej zaujal svým neobyčejným dílem. V mysli člověka takový citát způsobí hluboké emoce, a tak se chce s nimi podělit. Aby jim dodal váhu, doplní web vhodnými obrázky a sjednotí ty nejkrásnější, které jej nejvíce oslovily.
relax v noci
SÍLA CITÁTŮ
Weby s citáty si zaslouží pozornost, protože šíří sílu myšlenky a přispívají tak k zamyšlení, dobré náladě a odpočinku návštěvníků, kteří je na internetu buď náhodně objeví nebo systematicky vyhledávají. Potřebují získat duševní podporu, nasměrovat ve složité životní situaci nebo se jen tak pobavit. Lidé si všeobecně rádi citáty čtou, bývají to stránky zajímavé, přinášející inspiraci a nenásilně nás v naší hektické době vedou k zastavení a k nalezení těch pravých hodnot v životě. Vždy s nimi strávíme příjemné chvíle a ty nejhezčí weby s citáty si často dáváme do svých oblíbených záložek.
květiny a motýl

ZDROJ CITÁTŮ
Někdy se to stává, že není uveden autor citátu. Potom návštěvník webu přemýšlí, odkud pochází a zda si jej autor webu sám nevymyslel. Některé jsou zase přisuzovány špatným autorům. Člověk, který považuje citát za úžasný, nemá však potřebu ověřovat jeho přesnost a považuje jej sám o sobě za slavný.
psaní citátů

WIKICITÁTY
Každý, kdo miluje citáty, může se stát jejich aktivním přispěvatelem na webových stránkách Wikicitátů, jejichž česká verze vznikla již v roce 2004. Od té doby se na nich nastřádalo téměř devět tisíc citátů z různých oblastí a na nekonečné množství témat!