Výprava za Velkou Svišťovkou a Zeleným plesem

Středně náročná trasa vás čeká s výstupem na Velkou Svišťovku a sestupem do údolí Doliny Bielej vody a k Zelenému Plesu. Vrcholová kóta Velké Svišťovky se nachází ve výšce 2038 metrů nad mořem, vystoupáte k ní ze Skalnatého plesa a odměnou za táhlé a poměrně dobře schůdné stoupání vám bude fantastický rozhled do krajiny pod vámi. Tato trasa je jednou z nejpůsobivějších ve Vysokých Tatrách, vydávají se na ni i rodiny s dětmi, které již zvládají samostatně pohyb v horském terénu.
kameny na louce

Na Skalnaté pleso je výhodné dopravit se lanovou dráhou z Tatranské Lomnice. Kdo má zájem, může odtud pokračovat až na Lomnický štít a napodobit Jaroslava Marvana ve filmu Anděl na horách. Výstup na Svišťovku začíná přímo u stanice lanovky, je značený červenou turistickou značkou a cesta je přístupná pouze od 15. června do 31. října. Délka stoupání je přibližně 3 km, výstup zabere zhruba 2 hodiny času. Sestup je strmější, jištěný ocelovými řetězy, a přibližně stejně dlouhý. Ze sedla pod Svišťovkou je zajímavý pohled na Zelené pleso, které spolu s kosodřevinou tvoří zajímavý celek sevřený strmými štíty velehor. Po celou dobu budete hledět na majestátný vrcholek Kežmarského a Lomnického štítu a možná vás překvapí, jak úchvatný pohled je na okolní terén s dominujícími vrcholky Baranních rohů, Spišského, Kolového a Čierneho štítu a Jastrabej veže.
horské jezero

Celodenní výlet

Návrat do Tatranské Lomnice můžete přizpůsobit vlastním schopnostem, kdo chce absolvovat stejnou cestu zpět, měl by počítat s dalším výdejem fyzických sil, to však není nutné, neboť lze zpáteční cestu naplánovat Dolinou Zeleného plesa a Dolinou Kežmarskej Bielej vody po žlutě značené cyklostezce až do výchozího bodu v Tatranské Lomnici.

V roce 2006 se stala tato oblast námětem pro natáčení filmu „Jak se krotí krokodýli“, ve snímku se objeví jak Zelené pleso, tak i přilehlá chata.