Bezpečnost dětí je pro všechny rodiče na prvním místě

Existuje mnoho různých nástrah a nebezpečív dětských životech. Velkým paradoxem je to, že místo, kde by nemělo číhat žádné nebezpečí je domov. Není to vámi, ale dítkem, které je velmi zvídavé a chce všechno prozkoumat a objevit. Mezi nejhlavnější nebezpečí patří například úrazy. Může dojít například k popálení a opaření, pádu, zlomenině, skřípnutí prstíku ve dveřích, dušení předměty apod. Můžete jím předejít tak, že si pořídíte ochranné prvky a provedete menší úpravu bytu či domu tak, aby byl bezpečnější.

ruce

Za nejrizikovější místo se považuje kuchyň. Dítě se může opařit, sáhnout na horkou plotnu apod. Můžete tomu zamezit a to tak, že na sporák pořídíte ohrádku, nebudete nechávat konvici na kraji kuchyňské linky, ubrus vždy uchytíte pomocí úchytů a různé další vychytávky.

Co se týká dušení, malé děti rády ochutnávají své hračky a může se stát, že jim nějaká částečka vleze do krku. Je dobré dítěti právě takovéto hračky nekupovat, abyste tomuto problému předešli.

internet

Abyste zamezili pádu a zlomeninám, je důležité dítko nenechávat bez dozoru, zabezpečit schody vrátky a protiskluzovými nátěry apod. Pokud máte doma ostré hrany, je dobré je opatřit chrániči, které jsou běžně dostání v obchodech.
Pozor! Pokud máte doma prosklené dveře či dřevěné stolky nenechávejte děti kolem nich pobíhat, mohlo by to dopadnout opravdu špatně. Určitě i velmi malé změny udělají váš domov bezpečnější.

rodina

Pokud už je vaše dítko větší a pouštíte jej na internet, měli byste si dávat velký pozor na to, co vlastně navštěvuje, s kým si píše apod. Často kontrolujte webovou kameru, a pokud ji nepoužíváte vůbec, pak jí nejlépe úplně odpojte. Bylo by dobré, kdybyste monitorovali připojení k webu vašeho dítka, abyste viděli, co tam tedy vlastně provádí. Nikdy nevíte, s kým si naše děti mohou psát a pak to může dopadnout opravdu špatně.

Dbejte na bezpečnost vašich dětí. Je důležité, aby byly a cítily se v bezpečí.