Kdo je kdo v supermarketu

· Dělník
Rohlíky, vlašák, řetězcová kola a u pokladny červené sparty. Pánové v zadělaných kalhotách, mikinách, někdy ještě s helmami na hlavách. Do obchodu chodí hlavně okolo poledne, a pak navečer, kdy k nákupu přihodí pár piv. Na první pohled je jasné, že díky své práci nějaké kalorie neřeší, a že vařit není moc kde. Jednoduchost a rychlost v tomhle případě daleko vítězí nad čímkoli jiným.

čerstvé potraviny.jpg
· Dietář
Přesný opak dělníka. Ačkoli diety se obecně spojují spíše se ženami, dietáři se vyskytují u obou pohlaví. Najdete je, jak pečlivě studují energetické složení celozrnných sucharů nebo se dlouze rozhodují mezi třemi druhy nízkotučných jogurtů. Jejich košík skoro vždycky obsahuje brokolici, rajčata, nějaký druh nízkotučného sýra, celozrnné pečivo a kuřecí šunku.

· Požitkáři
Lidé, kvůli kterým mají obchody oddělení s lahůdkami. Víno, olivy, plnotučné sýry, kvalitní uzeniny, k tomu možná nějaké sušené švestky nebo hroznové víno. U těchto lidí se občas divíte, jestli takhle jedí normálně, nebo jestli chystají nějakou speciální událost. Protože upřímně, jakousi záhadou je nikdy neuvidíte kupovat mraženou pizzu nebo toaletní papír.
balík chipsů.jpg

· Studenti
Ty naopak uvidíte nakupovat mraženou pizzu v jednom kuse, spolu s hektolitry mléka (a kdyby vás to zajímalo, tak ano, někdy tyto dvě věci konzumujeme společně). K tomu ještě laciný alkohol, pivo nebo levné víno, chipsy a také kukuřičné lupínky, které se jakousi záhadou ztrácejí. Při nákupu studují cenovky a u pokladny po kapsách hledají drobné.

· Prarodiče
Tito jsou roztomilí. Nakupují totiž často zároveň pro sebe a pro vnoučata. Takže je uvidíte kupovat pečlivě rozvržené porce, ale k nim vždycky přihodí ještě dvě nebo tři čokolády, pribináčky nebo banánky v čokoládě. Vidět to rodiče, radost mít nebudou, ale od čeho by tu jinak prarodiče byli? Peníze mají pečlivě rozpočítané, a letáky vždy nastudované.