Čím je i sebe nejlépe zabavíte

Již od narození děti zahrnujeme různými hračkami, zprvu samozřejmě těmi jednoduchými, lehkými na uchopení, které chrastí a jsou pestrobarevné. Jde zejména o upoutání pozornosti a prvotní rozvoj motoriky.

lego

Později děti více zajímají hračky, které vydávají zvuky, svítí, dají se různě ohýbat, zkoumat. Jak se děti vyvíjejí a rostou, stává se hra jejich první záměrnou činností. A to v tom smyslu, že se jí věnují cíleně a s oblibou, převážnou část dne. Děti se prostřednictvím hry učí, poznávají svět a získávají bohaté zkušenosti do svého dalšího života. Existuje spousta hraček, které jsou cíleny na motorický rozvoj dětí, na jejich zrakové a sluchové vnímání, rozvoj myšlení a kreativitu.

Zhruba v roce a půl jsou děti schopny záměrně něco během své činnosti tvořit – skládat. Zde se jako vhodná hračka jeví stavebnice. Zprvu se jedná například o kostky, vkládací hračky, až vývoj dítěte dospěje do stádia, kdy je zralé dostat své první Lego.

stavebnice lego

Historie této nejslavnější stavebnice sahá do třicátých let dvacátého století, konkrétně do Dánska. Rodinná firma, předávána v generacích z otce na syna se dostala až do pomyslného hračkářského nebe. Stavebnici dnes najdeme téměř v každém dětském pokoji a s oblibou a nostalgií se do hry zapojí i mnozí rodičové. Kouzlem této hry je její jednoduchost, přesto genialita. Jak prosté, že do sebe pasují jakékoliv kousky a tím lze postavit téměř cokoliv.

Lego je univerzální hračkou pro děti nejmenší i ty velké, zabaví jak chlapce, tak holčičky. Nabízí nepřeberné množství variant, možností. Rozvíjí kreativitu, představivost, zručnost, trpělivost, jemnou motoriku i technické myšlení. Dá se skládat podle návodu, nebo pomocí vlastní fantazie.

stavebnice

Lego jako vynález patří bezesporu k těm nejpovedenějším. A stále se díky inovacím drží na špičce mezi hračkami pro děti, neustále se přizpůsobuje moderním trendům a ví, co děti baví a zajímá. Dělá radost o narozeninách i Vánocích dětem po celém světě a zřejmě ještě dlouhou dobu bude.