„Zen“ přináší relaxaci

Neutuchající stres může být pro mnohé lidi motorem, který je žene dál. Jednou se ale může stát, že nám tělo oznámí, že už ho to nebaví a vypoví nám službu.
levandulová sůl

· Myslím, že není dobré čekat na tuto dobu a raději se nad naším stylem života zamyslit.
Už jste slyšeli o novém stylu bydlení, kterému se říká „zen“? Jako téměř všechny styly a učení, které nám doporučují odpočinek a relaxaci, přichází i tento styl až z dalekého Japonska. Styl „zen“ proniká do různých odvětví lidského konání.
· V interiérovém designu znamená rovnováhu a harmonii.
Zejména ženy určitě ocení koupelnu v tomto stylu. Jedním z prvků, o které bychom se mohli při budování relaxační koupelny opírat, je okno. S panelákovými byty to bude tedy složitější. Jestliže naše okno míří někam do zahrady, je to velká výhra.
– Zjistíme, kterým zeleným rostlinám svědčí neustálá vlhkost.
– Designéři doporučují bambus.
– Jestliže ho dáte do průhledné vázy, kterou doplníte oblázky, vystihli jste přesně styl, který právě budujeme.
Koupelna v „zen“ stylu by měla být velice skromně zařízena. Žádné zbytečnosti. Žádné nesmysly na poličkách. Věci, které atmosféru ruší a nepotřebujete je tu, prostě vyhoďte. Koupelna, která bude zařízena ve znamení skromnosti, bude nabita energií.
éterické oleje

Ještě navonět a pustit hudbu

Co by rozhodně chybět nemělo, to jsou opravdu nezbytné vonné nebo barevné svíčky, popřípadě vonné tyčinky. Jestliže máte rádi vonné olejíčky, rozhodně si nějaké pořiďte. Stejné je to i s pěnami do koupele a solemi.
o Všechny tyto propriety dodávají kouzlo a příjemné pocity při pobytu v koupelně.
Máte rádi relaxační hudbu?Ne každý má pro tento druh hudby pochopení. Pokud se zrovna Vám líbí, styl „zen“ proti ní nic nemá. Jen by neměl magnetofon nebo jiný přijímač rušit celkový obraz koupelny. Nejlépe bude, když přístroj schováte za ten bambus, co jste dali do rohu.