Korfu – levná a krásná dovolená dostupná každému

Nevěříte? Ale ano, opravdu je tomu tak. Vzhledem k tomu, že mi Řecko učarovalo již dávno, s výběrem destinace nemám problémy. Co se týče Evropy, navštívila jsem téměř všechny dostupné země, ale do Řecka se vracím ráda a pravidelně. Proč?

· Moře. Je čisté, poměrně klidné, a snadno dostupné ve většině oblastí.

· Pláže. Převážně písečné, malé i velké, najdete tu kilometry širokých pláží vybavených vším tím, co různé skupiny cestovatelů potřebují, od půjčoven lodí a sportovních aktivit, lehátka i slunečníky, bary a hospůdky. A opodál malinká pláž, kde jste celý den skoro sami a můžete se opalovat nazí.
vila v Řecku

· Hotely a apartmány nejsou žádné obří kolosy a často v nich panuje domácká atmosféra.

· Hospody, bary. Ta úžasná řecká pohoda a klid. Jídlo. Báječné, chutné, zdravé. Kiosky s gyrosem za pár „šupů“. A pro Čechy další důležitá informace. Pivo českého typu, Alfa, Mythos, i jiná, ale ne tolik chemická, jako jsou naše. Můžete jich vypít nespočet, tedy pokud vám to peněženka dovolí, a ráno je vám dobře.

· Dostupná autobusová doprava.

Už jsem vás zlákala? Jak tedy na to, aby výlet nezatížil náš rozpočet?

Proč letos právě Korfu?

Je to jednoduché. Nikdy si dopředu nevysním přesnou destinaci. V této zemi je krásně naprosto všude. A tady máte postup, třeba vám také pomůže a podíváte se k moři, když nepatříte k horním deseti tisícům.

1. V únoru se porozhlédnu, kam a které aerolinky létají. Tedy na stránkách Azair zadám do místa odletu Bratislavu, Brno, Prahu a Vídeň. Do místa příletu celé Řecko. Zvolím termín kdy je reálná šance, že nebudu v práci tak moc chybět. Takto levné to bohužel bývá jen v dubnu a říjnu, když má člověk štěstí, tak i v květnu a v září.
vstup k moři

2. Číhám a sleduji vývoj letenek. Nejpozději v únoru se rozhodnu.

3. Jdu na Booking a další ubytovací portály a opět sleduji. Jakmile se mi místo i cena líbí, beru, neváhám.

To je vše. Letos vyhrává Korfu. Zpáteční letenky z Bratislavy nyní stojí i 750,- Kč. Ubytování na týden pro dva, přímo u pláže – 2500,-Kč. Tak proč si neudělat dovolenou. V dubnu tam bývá teplo a klid.