Ostrůvek Cayo GUILLERMO: Kubánský rum i bílé pláže

Určitě každý z nás zná člověka se jménem Fidel Castro. Jedná se o bývalého prezidenta, který byl zároveň i strůjcem komunistického socialistického režimu a to na Kubě. Bohužel před několika měsíci zemřel a Kuba ponechala komunistickou stranu ve vedení státu. Přesto všechno se ale začaly dít velké změny. V dřívějších dobách měla Kuba pouze několik letovisek. Dnes už zde turismus roste mnohem rychleji.
cayo guillermo
Jestliže i vy patříte mezi ty, kteří by velmi rádi Kubu někdy navštívili, pak byste se zde měli vydat hlavně v zimním období. Ten nejideálnější čas je přibližně od listopadu. Teplota moře se v té době pohybuje okolo dvaceti tří stupňů a vzduch rozhodně neklesne pod dvacet pět stupňů. V zimním období je zde navíc mnoho prázdných pláží, na kterých si jistě budete připadat jako v ráji.
nádherná pláž
Tím nejznámějším letištěm je sice Varadero, ale neznamená to, že byste měli jezdit pouze zde. Jestli jsou letoviska, která jsou plná turistu, pak jsou to právě tyto obrovská letoviska. Je lepší se zde tedy vydat v době, kdy většina lidí necestuje. Vydat byste se měli na místa, kam většina lidí také vůbec nejezdí.
Na Kubě by vás ale mohly potkat malé komplikace. Můžeme mezi ně zařadit to, že jsou zde místa, kam cizinci nemají povolen vstup. Většinou je tedy možné pohybovat se pouze v okolí hotelů nebo v letovisku.
Jestli je něco, s čím je zde opravdu velký problém, pak je to připojení k internetu.
Připravit byste se měli určitě i na to, že na Kubě existuje dvojí měna, která odpovídá stejnému kurzu jako je jeden dolar.
Ve velké spoustě obchodů ještě stále platí lístkový systém, což znamená, že spousta potravin není vůbec k dostání. Není v nich dokonce ani nijak velký výběr. Nabídka je pokaždé mizivá a to vyjma potravin.
duhový nápoj
Co se týká cen, připravte se na to, že jsou mnohem vyšší než u nás.
Kuba čím dál tím více investuje do turistického ruchu a tak můžete v nabídkách narazit na úplně nové destinace, které je možné navštívit. Patří mezi ně i ostrov zvaný Cayo Guillermo. Právě na tomto ostrově najdete vysokou a hlavně náročnou klientelu a kromě toho i luxusní malé hotely. Vstup do moře je navíc pozvolný a místo rozhodně patří k lákadlům pro potápění ke korálovým útesům.