Muži – (ne)tradiční kuchyně?

Když si položíme otázku, co mají muži nejraději za jídlo, většinu z nás napadne: svíčková. Chuťově specifická, výborná, ale i té se muži občas přejedí. Naštěstí existuje zdravá variace tohoto jídla a to – kdo by to byl řekl – z dýně. Přesněji jde o dýňovou polévku. Na přípravu je jednoduchá a k překvapení všech, včetně mužů, doopravdy chutná jako svíčková.
tchajwanská kuchyně
Zdravější a obměněné variace jsou možné u naprosté většiny jídel. Ku příkladu – velice oblíbená česneková pomazánka. Domácí takzvanou „lučinu“ z jogurtu už spousty z vás zná, do ní se pouze přidá česnek a mimo to i najemno nastrouhaná mrkev. Je chutná nejen na jednohubky, ale i na topinky, či na obyčejný chleba ke svačině.
hovězí steak
Steaky, tolik oblíbené jídlo u mužů, bohužel však ve většině případů všechny stejné, na jeden způsob. Obměna u steaků spočívá v omáčkách k nim podávaným. Mimo pepřové omáčky, zkuste vyzkoušet i omáčku brusinkovou. Kombinace vepřového či hovězího masa a brusinek je velice chutná.
Ve velkém tématu omáček bychom se mohli i ztratit, klasických velice oblíbených omáček má česká kuchyně spoustu, ale i těch už se muži přejedli. Proto i zde zkuste trochu experimentovat a uvařit něco jiného a nového. Dobrou volbou může být zvěřinové ragú, často podávané z rýží. Recepty na tuto omáčku se velmi liší, je několik variant, vše záleží na vaší chuti. Pro příklad, jeden z nejoblíbenějších a chuťově neotřelých receptů má za základ citróny a švestková povidla. 

Dalším chytrým tahem žen, je polévka z hlívy ústřičné. Nejenže je jednoduchá na vypěstování v domácích podmínkách, velice zdravá, ale chuťově v polévce chutná jako klasické „dršťky“. Váš partner nepozná, že právě polyká houbu a ne hovězí žaludky.
dýňová polévka v misce
Základním pravidlem pro servírování nových jídel mužům, je však neříci jim, že se jedná o jídlo nové a především jim neříci z jakých surovin bylo připravené. Známe ješitnost a ega můžu a často i zažité postupy, suroviny a jídla, které mají od svých maminek a nedají na ně dopustit – i když k tomu vlastně nemají žádný podložený důvod. Se špetkou ženské vychytralosti ovšem dokážeme i to, že mužům budou chutnat i netradiční jídla, aniž by to vůbec věděli.

Nezařazené